Káva a čaj – společníci na doma, na cesty i k povinnostem

Denně si dopřáváme spoustu jídla a pití, ale to co převládá každý den, jsou dva tradiční nápoje světa, a sice káva a čaj.

Při výběru třeba potravin vhodných ke správné životosprávě dbáme na jejich kvalitu. A kvalita je důležitá také při výběru kávy a čaje. Právě kvalita totiž ovlivňuje účinky těchto nápojů a také vliv na vaši psychickou a fyzickou pohodu.

Oba nápoje jsou totiž známé tím, že obsahují kofein, který u čaje vystupuje také pod názvem thein. Dále jsou zdrojem antioxidantů a polyfenolů. Mají příznivý vliv na činnost srdce i mozku, pozitivně působí na imunitu i jako prevence proti cukrovce, rakovině, infarktu a podobně.

Často jsou káva a čaj spojované s redukcí hmotností a to také díky močopudným účinkům. Dokonce slouží i jako součást pitného režimu.

Kvalitu kávy a čaje ovlivňuje také způsob pěstování, zpracování, původ a další faktory. Jen s kvalitou získáte z těchto nápojů veškeré benefity, které nabízejí v podobě pozitivních účinků.

Pokud chcete mít jistotu, že konzumujete čaj správně a neochuzujete se o veškeré tyto účinky, tak je nejlepší čaj ani kávu nesladit, nepřidávat žádné další produkty jako je mléko, med či smetana.

Kromě účinků na fyzické zdraví si zajisté každý hned vzpomene také na účinky na samotnou psychiku. Káva a čaj totiž dokážou mávnutím kouzelného proutku zahnat špatnou náladu, starosti, zpříjemnit den v práci, zkoušení či dokonce cestování.

Můžete si oba nápoje dopřát nejen doma nebo v práci, ale v každém zařízení, kde se podává občerstvení, takže od restaurací až po kavárny a různé stánky.

Jsou vhodné pro konzumaci v každém ročním období, a pokud byste se chtěli zchladit, tak máte možnost dopřát si kávu i čaj také v chlazené formě jako čaj ledový nebo ledovou kávu.

Káva i čaj patří k nápojům doslova společenským, protože jsou součástí pohoštění, různých dýchánků a různých akcí.